Kromě vily v Řitce u Prahy, kde Vondráčková bydlí, se jedná ještě o pozemky v nedaleké Líšnici, parcely ve Slatiňanech na Chrudimsku, odkud Vondráčková pochází, a zahradu v Přísece u Světlé nad Sázavou. Záznam o exekuci je zřejmý z výpisu z katastru nemovitostí.

Na vilu v Řitce byl dokonce na základě rozhodnutí soudu uvalen exekuční příkaz k prodeji. To znamená, že nemovitosti mohou být po ocenění prodány ve veřejné dražbě, aby byl dluh umořen.

Jak uvedl server tyden.cz, podle exekučního příkazu, který vydal katastrální úřad Praha-západ, kam zpěvačka podle trvalého bydliště spadá, jde rovněž o úhradu 398 tisíc korun za náklady soudního řízení.

Podle slov Dany Dobřichovské exekuci předcházel soudní spor, který se zpěvačkou ohledně dlužných peněz vedla. „Jedná se o exekuci na základě soudního rozhodnutí, to je všechno, co mohu říct. Já bych si nedovolila jít s tím za exekutory, kdyby to nebylo dané soudem," uvedla pro Žďárský deník Dana Dobřichovská. O tom, jak vznikl dluh za čtyři sta tisíc, Dobřichovská, která se v současné době již návrhářství profesně nevěnuje a je činná v oblasti zdravotní prevence, hovořit nechce. „K tomu se nemohu vyjadřovat," tvrdila včera Dobřichovská.

Zpěvačka i pod hrozbou exekuce nic platit nehodlá. „Já o tom samozřejmě vím. Jenom vám řeknu jedinou větu. Je to naprosto neoprávněné a neodůvodněné a podnikla jsem proti tomu patřičné právní kroky," uvedla pro TV Barrandov.

Podle zjištění Deníku, spor mezi Danou Dobřichovskou a Helenou Vondráčkovou začal před deseti lety. Tehdy Helena Vondráčková vystupovala na akci, kterou zabezpečovala právě firma Dany Dobřichovské.

Zpěvačka údajně nedostala slíbené peníze, a proto se obrátila na soud. Poslední verdikt vrchního soudu ale zněl, že platit má Vodráčková Dobřichovské. Na základě tohoto rozhodnutí se bývalá módní návrhářka obrátila na exekutory.

Záznam o exekuci je ve výpisu z katastru patrný u všech nemovitostí zpěvačky. Na vilu v Řitce u Prahy byl vydán exekuční příkaz k prodeji.

Právnička zpěvačky Heleny Vondráčkové ale už požádala o zastavení exekuce. Podle tvrzení zpěvačky k exekuci došlo protiprávně, protože proti rozhodnutí