Část žáků tříd se zaměřením na elektrotechniku již poněkolikáté absolvovala odbornou praxi ve žďárské firmě DEL. Někteří průmyslováci, již dvoutýdenní stáží prošli, už v podniku po úspěšném složení maturity a vystudování vysoké školy pracují. „Studenti k nám chodí už od založení firmy, což bylo v devadesátém pátém roce," nechal se slyšet zástupce ředitele školy Jaromír Tulis.

Jedním z letošních praktikantů byl i David Musil z 2.C. Dle jeho slov byly pro něj dva týdny ve žďárské elektrotechnické firmě velmi přínosné. „Rozhodně mi to pomohlo k budoucímu studiu. Využil jsem spoustu znalostí, které jsem se za dva roky, co na průmyslovce studuji, naučil," dodal mladý elektronik.

Praxe

„Studenti si praxi v DELu vždycky pochvalují. S touto firmou spolupracujeme, nebo jsme spolupracovali, na některých projektech, které probíhají pod záštitou Evropské unie," připomněl učitel Josef Štěpina.

Dalším žákem na praxi byl David Mokrý, který se podílel na montáži zařízení určeném pro kontrolu ropovodů v České republice. „Nejzajímavější bylo zapojení pojistek, které mají při zásahu stanice bleskem za úkol ochránit drahé zařízení," řekl Mokrý.

Firma zaměstnávající téměř tři stovky odborníků je pro absolventy středních i vysokých škol lukrativním pracovištěm. Akciová společnost zabývající se širokým spektrem automatizace, elektrotechniky, robotizace a mechanických řešení na klíč posílá své zaměstnance téměř na všechny kontinenty a umožňuje jim získávání dalších cenných zkušeností technického směru.

„Naše společnost podporuje studium a rozvoj odborných dovedností studentů, kteří mají zájem uplatnit se v oborech strojírenství, automatizace, elektro. Studentům VOŠ a SPŠ Žďár nad Sázavou formou studentských praxí, exkurzí a letních aktivit umožňujeme propojení teoretických znalostí a praktických dovedností, seznámení se s prostředím firmy, pružný přechod mezi vzděláním, odbornou přípravou k povolání a zaměstnáním, rozvoj profesní kariéry," uvedla personální manažerka firmy DEL Ivana Brožová.