„Šetříme případ krádeže finanční hotovosti, ke které došlo včera v jednom z bytů ve Velkém Meziříčí. Do bytu staršího muže přišla po deváté hodině ráno žena, která tvrdila, že je zaměstnankyní městského úřadu a jde zkontrolovat vodovodní potrubí. Když ji muž pustil dovnitř, využila situace její spolupachatelka a otevřenými dveřmi nepozorovaně vnikla do bytu. Tam odcizila finanční hotovost a dámské hodinky," popsala v pátek případ policistka Monika Pátková. Následně obě ženy z bytu odešly. Majiteli způsobily škodu přes sedmnáct tisíc korun.

Policisté po přijetí oznámení vyjeli na místo, kde provedli ohledání a prvotní šetření. Případ zadokumentovali a zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinů krádeže a porušování domovní svobody. Všechny okolnosti případu prověřují a po pachatelkách pátrají.

„Chceme důrazně apelovat na seniory, aby byli ve vztahu k cizím lidem nebo k osobám, u nichž si nemohou osobně ověřit jejich totožnost, více obezřetní. Neměli by otevírat dveře domu nebo bytu, aniž se předem přesvědčili, kdo za nimi je. V žádném případě by neměli neznámé osoby zvát do svých domovů," řekla Monika Pátková. „V případě příchodu osoby, která vystupuje jako pracovník nějaké organizace, úřadu či služeb, by si lidé měli nechat předložit průkaz nebo zavolat na úřad nebo instituci, na kterou se příchozí odvolává. Po dobu ověřování údajů je nutné, aby neznámá osoba zůstala v každém případě před bytem a nedostala se do jeho vnitřních prostor," dodala policistka.