„Policisté z obvodního oddělení v Bystřici nad Pernštejnem prověřují případ krádeže motorové nafty a autobaterií z nákladního vozidla. K případu došlo z pátku 8. září na sobotu v obci Lesoňovice. Dosud neznámý pachatel tam odcizil ze zaparkovaného nákladního automobilu Tatra sto litrů motorové nafty, dvě autobaterie a k nim i propojovací kabel. Majiteli tak svým jednáním způsobil škodu kolem jedenácti tisíc korun,“ popsala případ policistka Stanislava Miláčková.

Sokolovna ve Žďáře potřebovala velké úpravy, místní TJ Sokol ji na etapy opravuje už několik let. Letos o prázninách byla na řadě rekonstrukce elektroinstalace v celé budově, sokolovna je ale například celá i nově vymalovaná.
OBRAZEM: Sokolovna ve Žďáře přivítala po prázdninách návštěvníky v novém

Přivolaní policisté místo činu ohledali, provedli šetření a vše zadokumentovali. Pachatel svým jednáním naplnil skutkovou podstatu trestného činu krádeže. Případ policisté prověřují a po pachateli pátrají. „Za takový trestný čin zloději hrozí trest odnětí svobody až na dva roky,“ dodala Stanislava Miláčková.