Obracejí se proto o pomoc na případné svědky. „Vozidlo zmizelo v době od neděle 2. února od půl páté odpoledne do pondělí 3. února do půl šesté večer z parkoviště před budovou vlakového nádraží v Křižanově. S tímto vozidlem neznámý pachatel následně havaroval, a to na křižovatce se silnicí II/360 v Křižanově u nádraží, kde sjel do příkopu,“ popsala policejní mluvčí Dana Čírtková.

Havarovaný vůz zloděj nechal v příkopu a z místa odešel. Náhodný řidič si prázdného nabouraného auta všiml a věc oznámil na tísňovou linku. „Na místo vyjeli policisté, kteří místo i vozidlo důkladně ohledali, aby zajistili upotřebitelné stopy. Stejně tak propátrali okolí, protože nebylo možné vyloučit, že se řidič při nehodě zranil. Pátrání však bylo bezvýsledné,“ konstatovala mluvčí.

Policisté se proto v této souvislosti obracejí na případné svědky, kteří mohli vidět jízdu auta před nehodou, samotný průběh nehody nebo řidiče v blízkosti nádraží či na silnici, aby se se svým svědectvím přihlásili na lince 158. „Stejně tak může být jízda vozidla zachycena na palubních kamerách vozidel, která projížděla v okolí nádraží nebo po silnici II/360,“ doplnila policejní mluvčí.