„S nápadem přišla moje sestra, která viděla podobnou věc v televizi. Nejprve s tím některé z nás nesouhlasily, ale nakonec jsme to vzaly jako zábavu a dobrodružství, které nás navíc stmelilo,“ říká jedna z aktérek a zároveň vychovatelka v Základní a mateřské škole Vísky Šárka Vondálová.
Ženy proto pozvaly kamarádku fotografku a nafotily vlastní kalendář ve spodním prádle. „Z focení byla hromada snímků. Nakonec jsme zvolily na každý měsíc jednu fotku, ke které jsme přiřadily citáty o ženách,“ vypráví Vondálová.

Sousedky z Vísek se rozhodly věnovat peníze z prodeje do školství. Nemohly se prý už dívat na to, s jakými finančními potížemi se místní škola potýká. Některé z nich navíc mají ve škole děti.

„Společně jsme už pro školu dělaly více akcí, jako byl strašidelný les nebo karneval. Dobře se nám spolupracuje,“ říká Vondálová.
Na školu do Vísek by z prodeje kalendářů mohlo jít až sedm tisíc korun. Odvážné ženy jich totiž nechaly vyrobit sedmdesát kusů a cena jednoho je sto korun. „Ještě nevím, jaký bude výtěžek akce. Některé z kalendářů jsme totiž daly zadarmo rodinám a známým. Zbytek jsme ale do posledního kousku prodaly,“ doplňuje Vondálová.

„Šéfová“ víseckých žen oceňuje, že měla jejich netradiční akce úspěch i přesto, že míry většiny z nich nejsou podle současného módního ideálu. „Nejsme sice žádné modelky, ale svůj účel to splnilo a většinou se fotky všem líbily,“ vypráví Vondálová.

Slavnostního křtu kalendáře se o víkendu ujal starosta Vísek Stanislav Kamba. „Kalendář jsem si koupil jako první. Mohu říct, že je zajímavý a že vítám každou aktivitu, která pomůže škole,“ chválí starosta.

Prodej kalendářů není jedinou akcí, díky které se zlepší rozpočet vísecké školy. „Před čtrnácti dny nám filmař Václav Stoupal věnoval dva tisíce korun. Minulý pátek jsme tady měli první vánoční jarmark, který vynesl asi čtyři tisíce. A poslední akce je kalendář. Ženám moc fandím. Jsem pro každou legraci. Pokud přispějí na školu, nemohu tomu nic vytknout,“ sdělil ředitel školy Ivo Krejčíř.