Podivně jedoucí auto mezi Škrdlovicemi a Stržanovem upoutalo pozornost strážníků natolik, že se rozhodli vozidlo zastavit. „Již na první pohled bylo patrné, že tam není něco v pořádku. Vozidlo bezdůvodně měnilo rychlost a směr jízdy a za bočním pravým zrcátkem mělo zachycenou větší větev ze stromu,“ popsal šéf žďárských strážníků Martin Kunc.

Po zastavení vozidla se podezření hlídkujících strážníků potvrdilo. „Z auta to poté, co řidič stáhl okýnko, táhlo podle vyjádření hlídky jako z palírny,“ pokračoval Martin Kunc.

Řidič prý následně strážníky žádal, aby ho moc nezdržovali, protože spěchá domů za manželkou. „Toto přání mu však hlídka bohužel splnit nemohla, jelikož při dechové zkoušce bylo řidiči naměřeno 2,44 promile. To je zatím letos nejvyšší hodnota, kterou jsme zjistili u řidičů motorových vozidel,“ poznamenal Martin Kunc s tím, že řidič chtěl v jízdě i nadále pokračovat. Mířil prý do jedné z obcí u Nového Města na Moravě.

„Vzhledem ke stavu, v jakém byl, strážníci důvodně pochybovali o tom, zda by se za manželkou vůbec dopravil. Zásadní je ale to, že se nic závažného nikomu nestalo. Případ byl na místě předán Policii České republiky,“ řekl Martin Kunc.

Druhý případ se udál na zahrádce jedné z restaurací na žďárské pěší zóně. Okolo druhé hodiny odpolední se tam dostavila žena, která se chovala krajně nevhodně. „Začala se tam odhalovat,“ potvrdil Martin Kunc.

Hlídka, kterou přivolala majitelka provozovny, našla na stole ležící polonahou ženu. „Měla kompletně odhalenou vrchní část těla. Komunikovala značně nesrozumitelně,“ konstatoval šéf městských strážníků.

„Kolegyně, která byla v hlídce, jí pomohla s oblékáním. Zjistili jsme její bydliště a předali ji rodinným příslušníkům,“ dodal.

Ženu ale ještě předtím podrobili strážníci dechové zkoušce. Nadýchla 3,3 promile. „Jednalo se o ženu okolo třiceti let. Na čtrnáctou hodinu odpolední to byl opravdu velký výkon,“ poznamenal Martin Kunc.

Striptýz, který žena na zahrádce provozovny předvedla, ocenili strážníci tisícikorunovou pokutou.

I ve třetím případu hrál velkou roli alkohol. Tentokrát šlo staršího muže, který se usadil na křižovatce silnic Novoměstská a Jamská. „Hlídka na místě našla na chodníku sedícího muže ve věku okolo šedesáti let. Ten strážníkům vysvětlil, že jde z mejdanu, je společensky unavený a potřebuje si odpočinout,“ přetlumočil mužova slova šéf žďárských strážníků.

„Hlídka ho nasměrovala k jeho bydlišti, kam se také vydal a zdárně tam dorazil,“ dokončil Martin Kunc.