Opozice tak dala najevo své výhrady k práci radnice i k plánům do budoucna. Poslední kapkou prý byla plánovaná výstavba supermarketu v historickém centru města.

Třináct zastupitelů z celkových třiadvaceti hlasovalo pro nového starostu, kterým se stal Alexandros Kaminaras a místostarostu Františka Smažila. „Chtěl bych poděkovat svým kolegům z radnice a vedoucím odborů za třináctiletou práci na radnici. Velmi si jich vážím. Nemohu si ovšem vážit tří zastupitelů, kteří rozbili koalici. Nejprve velmi usilovali o to, aby koalice vznikla. Jsou o tom i písemné záznamy, které možná budou občany v budoucnosti zajímat,“ poznamenal v poslední chvíli ve funkci starosty dnes již jen řadový zastupitel Josef Komínek.

Novými členy rady se stali Alexandros Kaminaras, František Smažil, Josef Prokop, Ivo Šulc, Petr Velička, František Fňukal a Tomáš Rapušák.

Zemětřesení se na velkomeziříčské radnici neodehrálo poprvé. V září 2017 zastupitelé odvolali pět radních a tehdejší starosta Radovan Necid na svou funkci následně rezignoval. Na jeho místo nastoupil Josef Komínek, který vedl město až do nynějška, přestože v komunálních volbách o rok později vyhrálo uskupení To pravé Meziříčí (společná kandidátka ODS a dalších pravicových subjektů i jednotlivců z Velkého Meziříčí), jehož lídrem byl sesazený starosta Radovan Necid.

Alexandros Kaminaras, který je členem seskupení Společně VM, je ve svých osmadvaceti letech zřejmě nejmladším starostou v historii města. „Musím zmínit, že ne všechna rozhodnutí bývalého vedení byla špatná. Chtěl bych vám poděkovat za odvedenou práci. Já jako starosta se svými kolegy, s nimiž budu ve vedení města, bych chtěl usilovat o to, aby maximální energie byla věnována zlepšení podmínek, ve kterých žijeme a práci pro obyvatele tohoto města. Spíš, než snaze o utišení hlasů opozičních zastupitelů,“ řekl nový velkomeziříčský starosta Alexandros Kaminaras chvíli předtím, než bylo jednání zastupitelů předčasně ukončeno.