Jak upřesnil, má žďárská asociace asi 80 členů. Z toho pouze dva jen uvažovali, že do Prahy pojedou. „Tak jsem s nimi mluvil. Zeptal se co tím vyřeší a myslím, že došli k názoru, že asi nic,“ poznamenal předseda.

Jak ochotní jsou zemědělci z Vysočiny k protestům? Například Dominik Juračka hospodaří v Rozschochách u Horní Rožínky. „Nepojedu protestovat,“ oznámil Deníku a dodal, že má k hlavním organizátorům výhrady.

Jan Hrbek a jeho starý věrný traktůrek
Dědeček traktor provází Jana Hrbka z Okrouhlice od dětství. Vyjel i na závody

Dufkovi z Hrotovic mají práci. Ani další zemědělci a farmáři nejsou přesvědčení, že jízda na Prahu něco řeší. To je pravda i podle předsedy Srny. „Hlavní organizátoři protestu nemají se skutečným zemědělstvím moc společného. Ten problém je jinde. Ne u naší vlády, která to asi sama nevyřeší, když žijeme v globalizovaném světe, který řídí nařízení z Bruselu,“ zdůraznil.

Jak dodal, zemědělcům vadí zelená politika i dovozy ze zahraničí. „Protože pocházejí ze zemí, kde někdy panují jiné normy než u nás. Ale to řešit opět není v jen v rukách české vlády,“ konstatoval předseda zemědělců ze Žďárska S tím, že soukromí zemědělci s vládou aktivně jednají a další kroky se budou odvíjet od výsledků, které jednání přinese.