Bohatý program je přichystán nejen pro obchodní partnery a pozvané hosty, ale také pro bývalé i současné zaměstnance podniku.

Symbolem šedesátin Žďasu je vyrobená zvonkohra, která bude v sobotu 20. srpna slavnostně vysvěcena a představena veřejnosti. Odlévat zvony jakožto připomínku významného výročí je ve firmě zvykem.

„Už když v roce 1951 firma zahajovala výrobu, prvním odlitkem byl zvon. Po vysvěcení pak skončil v kostele v Křižánkách – což byla vzhledem k době, která panovala, velká odvaha,“ připomenul první odlitý zvon Stanislav Růžička, vedoucí propagace Žďasu.

Letošní významné výročí si žádalo další významný odlitek. Nakonec nevznikl jeden zvon, ale rovnou devět.„Jsou koncipovány jako zvonkohra, pro niž bychom po oficiálním představení našli rádi nějaké trvalé místo,“ podotkl Stanislav Růžička. Hlavní oslavy potrvají tři dny a začnou ve čtvrtek 18. srpna v Hotelu Žďas ve Svratce.

Významné osobnosti

V hotelu se setkají zástupci firmy, její obchodní partneři, významní lidé okresu i Kraje Vysočina. Chybět nebudou významné osobnosti z oblasti průmyslu a obchodu z celé České republiky i ze zahraničí – celkem se má jednat o asi dvě stovky hostů.

„Na setkání bude slavnostně podepsána smlouva o spolupráci firmy Žďas a Vítkovice Holding,“ informoval Viktor Horanský, který má ve Žďasu na starosti marketing. Také dodal, že v pátek vybrané firemní partnery čeká golfový turnaj.

Pro bývalé i stávající zaměstnance a jejich rodiny je nachystán program, který odstartuje v sobotu 20. srpna po poledni v areálu zámku rodiny Kinských ve Žďáře. Akce by se mělo podle předpokladů organizátorů zúčastnit při příznivém počasí kolem pěti tisíc lidí.

Od půl jedné bude hrát dechový orchestr, ve dvě hodiny pak zazpívá Miro Žbirka se skupinou. Následovat bude vystoupení TATA Bandu, Jakuba Pustiny, Terezy Kerndlové a Ladi Kerndla s kapelou.

Ve třináct hodin čeká veřejnost představení a vysvěcení zvonkohry. „Návštěvníci si budou moci také prohlédnout všechny expozice, které se v areálu zámku nacházejí,“ upozornil Viktor Horanský. Pro dětské návštěvníky je nachystáno na druhém nádvoří zámku dětské pódium s bohatým programem.

-------------

60. výročí zahájení výroby ve firmě Žďas

Akce se koná v sobotu 20. srpna od 12.00 do 18.00 v areálu Zámku Kinských, Žďár nad Sázavou a je určena pro zaměstnance, jejich rodinné příslušníky a bývalé zaměstnance. V kulturním programu se představí:

Hlavní podium – 1. nádvoří zámku
12.30 – Dechový orchestr ŽP Podbrezová
14.00 – Miro Žbirka se skupinou
15.00 – TATA Band
15.40 – Jakub Pustina
16.00 – Tereza Kerndlová
17.00 – Laďa Kerndl se skupinou

Dětské podium – 2. nádvoří zámku
13.00 – 17.00
Odpoledne plné divadla, smíchu a písniček

4. nádvoří zámku
Hudební produkce skupiny B + B
13.00 – Slavnostní svěcení zvonkohry vyrobené jako symbol 60. výročí ŽĎAS, a. s.

Po příchodu do areálu obdrží každý zaměstnanec a důchodce – člen odborové organizace oproti předložení firemní průkazky žetony na občerstvení.