„Žďár nad Sázavou dosáhl v rámci krajského hodnocení nejlepších výsledků, přestože patří mezi středně velká města na Vysočině. Zatím se jim podařilo předložit pět úspěšných projektů v celkové hodnotě přes 25,2 milionu korun,“ informoval ředitel odboru strukturálních fondů ministerstva vnitra Pavel Kryštof.

Jednání s klienty

Za přidělené finance z fondů Evropské unie se úředníci dále vzdělávají, například jak správně jednat s klientem, aby mu poskytli co nejkvalitnější služby či jakým způsobem zvýšit produktivitu své práce. „Chceme se zaměřit na procesy strategického řízení. Máme zájem zlepšit řízení vztahů s klienty a marketing městského úřadu. Důležité je pak pro nás také hodnocení úspěšnosti dosahování nastavených cílů,“ řekla žďárská starostka Dagmar Zvěřinová jeden z projektů. Ten vychází z auditu strategického řízení a managemetů a v roce 2009 bude podpořen částkou 8,4 milionů korun. Dalšího půldruhého milionu bude pocházet z městské kasy.

V rámci záměru rozvíjení marketingu města se hodlají Žďárští zaměřit na chápání občanů, podnikatelů i turistů jako zákazníků města. A snažit se proto zjišťovat jejich potřeby, poptávku a pružně na ně reagovat.

--------------

Kdo kolik získal?

Města na Vysočině, která získala podporu z fondů EU na vzdělávání zaměstnanců:

Žďár n. S. cca 25 mil. Kč

Nové Město n. M. cca 10 mil. Kč

Humpolec cca 8,5 mil. Kč

Velké Meziříčí cca 10,5 mil. Kč

Chotěboř cca5 mil. Kč

Náměšť n. O. cca 2 mil. Kč

Telč cca 2 mil. Kč

Mor. Budějovice cca 2 mil. Kč

Třebíč cca 5,5 mil. Kč

Jihlava cca 6 mil. Kč

Pelhřimov cca 2 ,il. Kč

Havl. Brod cca 2 mil Kč

Pacov cca 69 tis. Kč

Bystřice n. P. cca 69 tis. Kč

zdroj: www.osf–mvcr.cz