Vadí jim hlasitá hudba linoucí se z restaurací a nočních podniků, které se tam nacházejí. „Obdrželi jsme dopis, v němž si tři lidé žijící v jednom domě ve Veselské ulici stěžují na hluk, který tam panuje,“ vysvětluje tajemník městského úřadu Jan Havlík.

Veselská ulice patří k nejrušnějším ve městě, nachází se v ní několik nočních podniků. Hlasitou hudbu je někdy více slyšet také kvůli otevřených oknům těch provozoven, které nemají klimatizaci a otevřenými okny větrají.

„Já sice přímo v centru města nebydlím, ale stačí mi, abych tou ulicí po setmění jen procházela. Mezi hospodami ve Veselské korzují spousty přiopilých lidí, kteří různě pokřikují nebo i zpívají. Dost rámusu také vychází z různých podniků, kde hraje hlasitá hudba,“ popisuje své zážitky Petra Koudelková ze Žďáru.

Při kolaudaci a poté i otevření nočního podniku se přitom vždy musí provádět měření míry hluku. Toto měření provádí hygienická stanice a aby mohla zkoumaná provozovna fungovat, měla by všechny hygienické normy splňovat. „Měření vnitřního i vnějšího hluku v podniku, na nějž si odesilatelé dopisu stěžovali, neprokázalo, že by se jednalo o nějakou neúnosnou hranici hlučnosti,“ říká Havlík.

Stížnost, která na městský úřad nyní dorazila, není první a asi ani poslední. Lidé si na hluk ve Veselské ulici stěžovali již několikrát a téměř každé léto se tento scénář opakuje. „Pokud se lidé rozhodnou bydlet v centru města, s určitým ruchem musí počítat. Pokud tento ruch navíc nevybočuje z hygienických norem, my s tím nemůžeme nic dělat,“ dodává Havlík.

Jana Ševčíková