Soutěžním měsícem bude květen. Zájemci o účast v kampani se mohou zapojit do několika kategorií zaměřených na pravidelnost nebo délku jízdy. „Soutěžící si budou své cyklojízdy v soutěžním měsíci zapisovat na web, mohou vyhrát hodnotné ceny. Odměněn bude i nejlepší cyklozaměstnavatel," přiblížil Klement. „Každý účastník získá originální soutěžní tričko. Hlavní cenou v kategorii pravidelnost jednotlivců je skládací jízdní kolo, jež nám do soutěže věnoval Kraj Vysočina, ale připravujeme i další ceny, třeba cyklistické vybavení či poukazy do Active clubu a relaxačního centra," doplnila komunitní koordinátorka Radka Remarová, která je také na radnici pro zájemce o účast v kampani kontaktní osobou.

Zahajovací cyklojízdu soutěže chystá Žďár na 7. května. Účastníci odstartují v 9 hodin od Tálského mlýna a pojedou na Račín, kde bude připravená prohlídka místního minipivovaru. „Rádi bychom soutěž obohatili i dalšími aktivitami," dodala Remarová.

Přihlásit se mohou zájemci na webových stránkách dopracenakole.cz, kde najdou podrobné údaje o kampani i konkrétní informace ze zúčastněných měst o tom, ve kterých kategoriích se tam soutěží. Každé město si totiž pravidla může trochu přizpůsobit. Kdo se zaregistruje ještě v březnu, zaplatí zvýhodně- né startovné 195 korun, dubnové bude stát 250 korun.

Letos se koná už šestý ročník soutěže Do práce na kole a účastní se šestadvacet měst z celé republiky. Na Vysočině se kromě Žďáru letos rovněž poprvé zapojila Třebíč, Jihlava soutěží už počtvrté.