Na žďárské náměstí přišlo podpořit diabetiky několik desítek účastníků, mezi kterými nechyběli ani senátorka Dagmar Zvěřinová a dvacetinásobný železný muž Miloš Živný.

Trasa vedla od Staré radnice přes náměstí Republiky a pěší zónu a podél ní rozdávali účastníci pochodu letáky s informacemi o prevenci a léčbě diabetu 2. typu. „Počty nemocných jsou alarmující a je potřebné všemi způsoby na tato rizika upozorňovat. Pochod proti diabetu je jednou z možností, jak veřejnost upozornit, že cukrovka není nemocí jen omezeného počtu pacientů, ale že ohrožuje zdraví celé populace,“ řekla Dagmar Zvěřinová.

14. listopad, den narození objevitele inzulínu Fredericka Granta Bantinga, je vyhlášen Světovým dnem diabetu. Pochody po celém světě mají upozornit na alarmující nárůst nových pacientů trpících onemocněním diabetes mellitus 2. typu.

Jen v kraji Vysočina žije více než 31 tisíc diabetiků, což znamená, že každý šestnáctý člověk je diabetik. Každým rokem je navíc odhaleno zhruba 2600 nových případů. Pochod ukazuje možnosti prevence, ale také chce přimět veřejnost ke změně životního stylu.