Jak hodnotíte zrušení poboček v Brodské a Sychrově ulici?

Hodnotím pozitivně, že stát chce Českou poštu zachránit a udělat z ní moderní organizaci. Chápu, že je transformace do 21. století potřeba. Respektuji, že nově má být pošta dostupná do tří kilometrů, nikoli dvou. Jenže taková kritéria nemusí odpovídat místním potřebám. Třeba zrušení pobočky v Brodské ulici obyvatelé Žďáru pocítí. To sídliště je hustě osídlené a žijí tam starší lidé.

Co se dál v článku ještě dočtete:
Kdy se starosta o zrušení pošt dozvěděl?
Jak chce situaci město řešit?
Čekal starosta uzavření obou poboček?

Kdy jste se o rušení pošt dozvěděl?

Ráno z oficiální tiskové zprávy. Před tím s námi pošta nekomunikovala. Ve zprávě slibují, že se se starosty setkají. Předpokládám, že v následujících dnech a týdnech budu mít se zástupci pošty schůzku. Chci se od nich dozvědět, jak se kapacitně posílí hlavní pošta. Už teď tam totiž bývají dlouhé fronty. Doufám, že se její služby posílí.

Může ještě město nějakým způsobem rozhodnutí ovlivnit?

Budeme na to muset reagovat posílením autobusových linek, které budou sjíždět k centrální poště. Uvidíme potom ještě, jaké informace ještě získáme z jednání s Českou poštou.

Pošta v Nádražní ulici zůstane ve Žďáře nad Sázavou jako jediná.
Česká pošta ruší pobočky ve Žďáře. Zrovna tu důležitou, lituje místní

Očekával jste, že pošta zavře dvě pobočky?

Říkal jsem si, že pokud se to bude týkat Žďáru, tak zruší jen pobočku v Sychrově ulici. Tam totiž pošta není tolik exponovaná a otevírací doba není tak dlouhá. To, že padla i Brodská, je nemilé překvapení.

Využíval jste některou z těch dvou poboček?

Osobně jsem vždycky chodíval spíše na hlavní poštu. Nedávno jsem ale využil pobočku v Brodské ulici. Bylo to v odpoledních hodinách a překvapilo mě, že tam nebylo málo lidí. Přesto jde o ojedinělou zkušenost, nechci ji zevšeobecňovat.