Služba nabízí možnost péče o děti v důstojném a přátelském prostředí, organizuje besedy a přednášky pro rodiče, tvořivé dílny pro celou rodinu nebo cvičení pro děti. Kontaktní pracovnice mohou rodičům zprostředkovat sociální, vztahové, výchovné nebo kariérní poradenství.

Ve Family Pointu mají rodiče k dispozici rovněž plně vybavenou místnost určenou k péči o děti. „Kojící maminky u nás mohou miminka v pohodlném křesle nakojit a k přebalení využít přebalovací pult. Starším dětem lze v mikrovlnné troubě ohřát stravu a nakrmit je v dětské židličce,“ vysvětlila kontaktní pracovnice Family Pointu Barbora Marinčová.

Sameček kachničky mandarinské.
Po řece Sázavě se potulují exotičtí uprchlíci

Rodiče s kočárky, kteří jsou u dětského lékaře v zadní budově polikliniky, mohou pro přepravu do hlavní budovy využít nájezd u vchodu na pohotovost. Místnost pro péči o děti je pomocí také pro maminky, které chodí s miminky na preventivní prohlídky k ortopedovi, odkud stačí vyjet výtahem pro kočárky jenom o patro výš.

Žďárský Family Point je zájemcům k dispozici každý všední den, a to od osmi hodin ráno do poledne a poté od třinácti do patnácti hodin.