Jednou částí obyvatel Ždáru toužebně očekávaný a druhou naopak vášnivě zatracovaný aqupark však dosud neeexistuje. Letos si tedy Žďárští v chlorované vodě nezaplavou.

„Stavba začne letos na jaře. Minimálně polovinu nákladů by měly pokrýt prostředky z Evropské unie,“ tvrdí žďárská místostarostka Dagmar Zvěřinová.

Průtahy, které stavbě předcházely, byly způsobeny rozdílností názorů obyvatel města. Lidé se dohadovali, zda nákladná investice má ve městě s relativně nízkým počtem slunečných dnů svoje opodstatnění.

A když už, tak kde by mělo vodní centrum stát. Ve hře byla Farská humna a Pilská nádrž, názory se různily i mezi zastupiteli města.

Nakonec „vyhrál“ Pilák. V letošním rozpočtu si na vodní areál zastupitelé pro začátek vyhradili čtrnáct milionů. Areál by se mel zprovoznit v letní sezoně 2009.

----------------------------------------------------

Mapa areálu. (kliknutím zvětšíte)

Dva bazény, brouzdaliště, tobogan. To jsou hlavní prvky budoucího letního koupaliště ve Žďáře nad Sázavou.

Zázemí tvoří šatny, občerstvení a parkovací místa. Radní společně s projektanty se snažili udržet náklady na stavbu v únosných mezích.

Doplňková sportoviště se proto mají stavět až v dalších etapáhc projektu. To neplatí pouze pro plážový volejbal a dětsé hřiště. Stude odpovídá stavbě koupaliště s dvouměsíčním provozem, obslužný i technický objekt byly zmenšeny na nejnutnější vybavení.

Plocha za areálem, směrem k Polničce, zůstává volná k využití pro slunění mimo areál

Hlasovat v anketě můžete zde