Mezi rodiči oblíbená akce, kde mohou prodat již nepotřebné zachovalé věci a naopak nakoupit to, co zrovna pro své děti chtějí, se uskuteční 21. listopadu od 8 do 17 hodin v Srdíčku, které sídlí ve čtvrtém patře žďárské polikliniky. Ještě předtím však budou organizátoři od zájemců vybírat prodejní sortiment.

„Nabídku hraček a dětských knih tvoří prodávající, kteří se do burzy musí předem zaregistrovat a poté připravit maximálně dvacet pět kusů zachovalých hraček nebo knih pro děti. Vítáme všechny prodávající, kteří mají pěkné a zachovalé hračky a chtěli by je nabídnout k prodeji. Registrace probíhá od 6. listopadu na telefonních číslech 566 690 135 nebo 734 346 479, případně osobně v recepci centra,“ uvedla vedoucí rodinného centra Jana Kamarádová s tím, že výtěžek akce podpoří činnost centra. Postup přihlášení k prodeji najdou zájemci na webových stránkách www.rcsrdicko.cz/burza.

Svatomartinská pouť má v Martinicích dlouholetou tradici.
Svatý Martin opět přijede i do Martinic

K pořádání burzy, která se postupem let stala velmi navštěvovanou, stála myšlenka využití použitých, ale stále zachovalých a plně funkčních věcí. „K pořádání burzy hraček a dětských knih nás v roce 2013 inspiroval projekt Eko – hračka. Jeho myšlenka je stále aktuální – zamyslet se nad ekologickými i etickými aspekty výroby většiny hraček i nad tím, zda je nutné dětem kupovat nové hračky, když jim ke hře poslouží i zachovalé z druhé ruky,“ doplnila Jana Kamarádová.