Průměrná návštěvnost se v období od ledna do června pohybovala těsně pod hranicí osmi tisíc, konkrétně 7 992 lidí. „Z našeho pohledu jsme spokojeni, naopak mám dobrý pocit z toho, že červenec je zatím nejsilnější co do počtu příchozích osob v porovnání s předchozími měsíci roku. Dosud byl tím top měsícem únor, ve kterém evidujeme v bazénové části 9 210 platících klientů," konstatoval druhý žďárský místostarosta Ladislav Bárta.

Zatímco v některém z bazénů v aquaparku se smočilo v červenci přes deset a půl tisíce lidí, zájem opadl o wellness zázemí tvořené aromatickou parní saunou, suchou saunou a Kneippovou lázní. Cestu si tam našlo pouze 687 osob, což je v porovnání s červnem o 588 lidí méně. „Vzhledem k teplotám, které jsme tu měli, blížily se ke čtyřiceti stupňům Celsia, a jít ještě do sauny by bylo až morbidní a také zdraví neprospěšné," zdůvodnil úbytek klientely ve wellness části žďárského centra Bárta.

Do celého areálu, tedy nejenom do bazénů, ale rovněž do wellnessu a solné jeskyně zavítalo v letošním roce už 103 708 osob, přičemž do tohoto počtu jsou zahrnuti jak platící klienti, tak plavecká škola, oddíly a školy.

Čištění filtru

„V aquaparku ve Žďáře jsem si byla zaplavat jen jednou, asi před čtrnácti dny. Bylo to ke konci otevírací doby, lidí málo, takže jsem si to užila. Nejsem ovšem spokojena se šatnou, která je pro všechny společná," vyjádřila se Pavlína Blažková s tím, že častější docházku do relaxačního centra plánuje na podzimní a zimní měsíce. V září však provozovatel zařízení, městská příspěvková organizace Sportis, plánuje v souladu s provozním řádem technickou odstávku. Během ní dojde k vypuštění bazénů, potřebným hygienickým zásahům, včetně vyčištění filtru, a opětovnému napuštění.

„Odstávka se uskuteční ve dnech 9. až 22. září. Předpoklad je deset až čtrnáct dní. V případě dřívějšího otevření vás budeme včas informovat," uvedl Sportis na webu relaxačního centra.

První týden v září bude otevřeno v obvyklém režimu, tak, jak byli návštěvníci zvyklí před letním provozem. Ten končí 31. srpna.

Pro léto 2014 počítá provozovatel žďárského bazénu jako s možnou změnou nejenom s levnějším vstupným do venkovní části. Má v úmyslu areál vybavit například stánkem s občerstvením, slunečníky či dětským hřištěm. „Rozhodně budeme změny na příští rok iniciovat," potvrdil ředitel příspěvkové organizace Sportis Vladimír Kovařík.

---------------

Statistika 2013

Relaxační centrum Žďár, platící návštěvníci v bazénové části:

leden 8628 únor 9210

březen 9126

duben 6808

květen 6666

červen 7514

červenec 10722

srpen (do 18. 8.) 6591

návštěvníci ve wellness:

květen 1541

červen 1275

červenec 687

zdroj: MěÚ Žďár nad Sázavou