Vzhledem k tomu, že peníze přišly v omezeném množství, záměry nebudou realizovány v plném rozsahu tak, jak si je představovali ve svých žádostech o dotaci. „Budeme hledat další zdroje, jak aktivity dokrýt, aby mohly být uskutečněny," poznamenal Bárta. „Možné způsoby dofinancování projektů budou předmětem jednání členů zastupitelstva města v červnu," doplnila ještě informaci starostka Dagmar Zvěřinová.

V ulici Brodská

Kamera by měla své místo na takzvané Věžičce, tedy v ulici Brodská za svobodárnou číslo šest, asistenti prevence kriminality by se pohybovali přímo v sociálně vyloučených či problematických částech okresního města. Patřili by do stavu městské policie, ovšem neměli pravomoc strážníka. Jejich úkolem by bylo dbát na to, aby byl mimo jiné v dotčené lokalitě pořádek, děti chodily do školy a k řešení složitějších věcí by volali policisty. Mezi strážníky by měli svého mentora. „Pracovali by na ranní směnu, po dohodě i v odpoledních a večerních hodinách, například v pátek či v sobotu," popsal již dříve představu radnice místostarosta Bárta.

Město Žďár nad Sázavou v současné době hlídá čtrnáct kamerových bodů. Pomocí nich se podařilo dopadnout skupinu sprejerů, kteří už byli za svoji zálibu stíháni. „Policisté jim prokázali škodu převyšující půl milionu. Zmínit musím i objasnění vraždy místního taxikáře nebo zadržení muže, který se pokusil o vraždu ženy," vypočetl některé z úspěchů spolupráce člověka v uniformě a techniky místostarosta Bárta.