Vernisáž proběhne v pondělí 3. prosince, kdy na jeho pozvání přijedou do Sněmovny jak zaměstnanci, tak i klienti žďárské charity. Čeká je tam nejprve prohlídka budov dolní komory Parlamentu České republiky a v půl třetí odpoledne pak bude následovat samotné slavnostní zahájení výstavy s názvem 25 let s Vámi.

Žďárská charita má za pětadvacet let své existence nezastupitelné místo ve spektru sociálních služeb poskytovaných v okrese Žďáru nad Sázavou. A díky expozici je možné představit činnost, kterou charita přispívá ke zmírňování těžkých situací a bolestí lidí, také všem poslancům. „Je zřejmé, že o sociální služby typu stacionáře nebo mobilní hospicová péče a další je mezi lidmi čím dál větší zájem. A je třeba, abychom na toto pamatovali z dlouhodobého hlediska i při projednávání zákonných norem týkajících se sociální, ale i zdravotní oblasti,“ upozornil Vít Kaňkovský v souvislosti se zvyšující se poptávku po těchto službách.

„Osobně mám velký obdiv k pracovníkům v sociálních službách. Zároveň si uvědomuji, že práce sociálních pracovníků, ale i zdravotníků v sociálních službách je jak finančně, tak společensky stále nedostatečně oceněna,“ dodal poslanec Kaňkovský, který doufá, že výstava také přispěje k širší informovanosti kolegů, kteří se primárně sociální politice ve Sněmovně nevěnují.

V rámci vernisáže, které se zúčastní také žďárský místostarosta Josef Klement, vystoupí s krátkým pěveckým programem klienti žďárské oblastní charity. Výstava ve Sněmovně potrvá do 14. prosince.