„V pondělí 28. září předáváme staveniště Neumannovy ulice, další organizace pak už bude na zhotoviteli," vyjádřil se žďárský místostarosta Josef Klement.

Rozbitá silnice v Neumannově ulici potřebuje opravy nutně, je plná děr a prasklin. Vozovka už překonala svou životnost, vykazuje trhliny i konstrukční poruchy. Rekonstrukce je plánována za provozu, takže polovina silnice bude vždy průjezdná, počítá se s použitím semaforů. Úplně uzavřená bude ulice pouze při kladení svrchní asfaltové vrstvy. „Náklady na rekonstrukci činí šest milionů korun bez daně a budou opraveny především povrchy v ulici, samozřejmě také kanálové vpusti a počítáme i s vybudováním zálivu pro bezpečné vystupování dětí z aut, kterými je rodiče přivážejí do školy," přiblížil starosta Žďáru nad Sázavou Zdeněk Navrátil s tím, že celková délka opravovaného úseku je devět set metrů a práce mají být hotovy do konce listopadu.

Podle žďárského místostarosty Josefa Klementa se nadcházející opravy nedotknou napojení Neumanovy ulice na ulici Novoměstskou, kterou zatím ještě protíná státní silnice I/19. „Uzavírka bude od ulice Nezvalova po ulici Dolní, takže když řidič odbočí z Novoměstské ulice vpravo na Neumannovu, může ještě zahnout do Nezvalovy ulice," přiblížil Klement. Přístup bude zajištěn i ke garážím. Přímo křižovatka ulic Neumannova – Novoměstská se zatím opravovat nebude.

Odložení oprav křižovatky ulic Neumannova – Novoměstská souvisí dokončením přeložky silnice I/19 u Mělkovic a předáním stávajícího úseku „devatenáctky" městu. „Ještě není stanoveno, kdy se uskuteční záruční oprava silnice od Mělkovic ke Conventu. Rádi bychom na to navázali svojí stavbou, úpravou křižovatky Neumannova – Novoměstská," vysvětlil Navrátil.

Radnice na frekventované křižovatce uvažuje například o možnosti vybudování odbočovacích pruhů. „Kdo tudy jezdí, ví, jaký je problém se ve špičce dostat z Neumannovy ulice vlevo na Novoměstskou. A jak se štosuje doprava na Novoměstské ulici, když nějaký řidič jedoucí od Conventu chce odbočit vlevo do Neumannovy ulice," dodal starosta Navrátil.