Souběžně s chodem testované nové verze stránek bude možné vrátit se i na stránky původní. Zkušební provoz nového webu potrvá tři měsíce. „Vzhledem k novým technologiím, tabletům, mobilům jsme situaci vyhodnotili už jako neudržitelnou. Orientace, proklikávání stránkami byly přes tato zařízení velmi obtížné. Redakční program nových stránek je modulární, dovoluje obsah formátovat, přehazovat, tak je možné, že toto ještě není finální verze," řekl místostarosta Josef Klement.

Kostra stránek zčásti zachovává tu předchozí. „Často je používají konzervativnější lidé, snažili jsme se tedy vnitřní strukturu stránek do jisté míry držet. Technická platforma, na níž fungují, se ale zlepšila," řekl místostarosta.

Zvolený program podle Klementa vychází ze zkušeností pracovníků oddělení informačních technologií (IT). „Pečlivě sledovali, které odkazy lidé nejčastěji sledují, a počet prokliků na danou informaci se snažili co nejvíce snížit," dodal Klement.

Stránky jsou funkčnější také směrem k samotným pracovníkům úřadu. Zatímco informace od nich dříve putovaly přes IT oddělení, které je pak vyvěsilo, nyní budou mít jednotlivé sekce do programu přístup, aby mohly stránky plnit rovnou. „Chceme, aby informace byly co nejaktuálnější a jejich ukládání co nejefektivnější," dodal Klement.

Po vyhodnocení zkušebního provozu chce stránky radnice doladit mimo jiné i díky zkušenostem uživatelů. Pro jejich připomínky a postřehy je na stránkách kolonka Našli jste chybu?