Kvůli podchodu by se ale jeho investice zvýšily o deset až 12 milionů Kč. Novinářům to řekl místostarosta Ladislav Bárta (TOP 09).

Vlaková zastávka měla být postavena do listopadu. Usnadnila by hlavně cestu do práce zaměstnancům firem v zóně. V 18 podnicích je tam zaměstnáno asi 2000 lidí. Město bylo mimo jiné ochotné dát na novou zastávku železnici pozemky, zaplatit projektovou dokumentaci a vybudovat chodník. Podle Bárty stavbu podchodu nebo nadchodu u budoucí hlavní silnice požaduje Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD).

Město se o požadavku ŘSD prý dovědělo až minulý týden. Žďárští radní se teď shodli na tom, že takový závazek na sebe město vzít nemůže. Stanovisko mají Žďárští dát do konce měsíce. "Pokud nám v tomhle nikdo nebude nápomocen, ať už ŘSD nebo Kraj Vysočina, tak se obávám, že tato zastávka skutečně nebude realizována," uvedl místostarosta.

Přes zónu je plánovaná přeložka silnice 1/19, díky níž by se mělo od tranzitní dopravy ulevit městskému centru. Na akci za desítky milionů korun už bylo vydáno stavební povolení, ale zatím se na ni nenašly peníze ve státním rozpočtu.

Od požadavku na vznik podchodu či nadchodu ŘSD ustupovat nebude. "Asi bychom neodůvodnili, že chceme vymístit z centra tranzit a udělali bychom tam přechod pro chodce. Tam žádné přechody být nemůžou," vysvětlila ředitelka jihlavského ŘSD Marie Tesařová. Doplnila, že ŘSD podchody ani nadchody financovat nemůže, protože nejsou součástí silnice.