Žďár proto zažádá o dotaci. ,,Jedná se o úsek od přechodu na ulici Neumannova pod Komerční bankou po uličku u střediska volného času,“ sdělila mluvčí města Blanka Sobolová.

Na problematiku chodníků na pravé straně náměstí upozorňoval již dříve Miroslav Košťál ze Žďáru. ,,Když naprší, tak musíme kvůli dírám v chodníku kličkovat doslova v potocích vody a vyhýbat se prohlubním, z nichž se tvoří už dost hluboké rybníčky,“ netajil se nespokojeností Košťál.

Práce by po případném schválení dotace začaly příští rok. ,,Nový kabát by dále mělo dostat prostranství kolem Vesny a kostelíka a také atrium za obchodními domy,“ popsala další kroky Sobolová.

Město tak postupuje podle návrhu firmy MS plan. ,,Studii jsme zadali proto, abychom měli koncepční představu o revitalizaci této části města. Nebude se realizovat najednou jako celek. Má sloužit spíš jako podklad pro systémové řešení při rekonstrukci jednotlivých částí tohoto území,“ vysvětlila Sobolová.

Návrh Revitalizace městské části ve Žďáře ze studia MS Plan momentálně soutěží o titul Urbanistický projekt roku 2022. ,,Soutěž je prestižní záležitost, a to jak cena odborné poroty, tak ocenění veřejnosti. Na provedení stavby ale nemá vliv,“ dodala Sobolová.