Slavnost s rodinnými příslušníky a zástupci města se uskutečnila v obřadní síni v radnici.

„Kdybyste náhodou nemohli poznat oslavenkyni, tak se nedivte. Je to ta nejčipernější z přítomných babiček,“ uvítal hosty starosta Miroslav Báňa.

Nejdůležitější osoba dne vyslechla přání pevného zdraví do dalších let a podpisem se zvěčnila do kroniky města. Poté se všichni pohodlně posadili k připravenému občerstvení.

Recept na dlouhověkost

„V jídle a pití jsem se nikdy nijak neomezovala. Když byla dobrá příležitost, dala jsem si i pivo nebo víno, to záleželo na okolnostech,“ poradila jeden z možných receptů na dlouhověkost Marie Cahová.

Její život nebyl procházkou růžovou zahradou.

„Když bylo mamince třicet devět let, přišla při bombardování Bíteše o manžela a na nás dva kluky zůstala sama. Neměla to jednoduché, ale dokázala se s tím vypořádat,“ přiblížil starší syn Miloš. Jemu, mladšímu bratrovi Oldřichovi a matce je celkem dvě stě šedesát tři roků. Zatím nejmladší potomek Marie Cahové, David Prudký, je o celých osmadevadesát let mladší.

Posledním nositelem příjmení Caha je pětadvacetiletý Aleš. „Je to příjemné, být dědicem jména. Jenom na mě rodina docela tlačí, že už bych měl mít děti – syny, snad ještě vydrží,“ usmál se.