„Jezírko není určeno ke koupání ani k chovu ryb. Děti, které se účastní našich programů, zde budou moci pozorovat drobné vodní živočichy, jako jsou třeba znakoplavky nebo larvy vážek. Hned první den se ukázalo, že jezírko bude sloužit také jako napajedlo pro ptáky a drobné živočichy,“ uvedla pracovnice střediska Jana Audy. Finančně stavbu podpořilo také město

„Myslíme si, že ekologická výchova má pro děti a mládež smysl, pořádá se zde spousta pěkných akcí,“ řekl František Bradáč, starosta Velkého Meziříčí.
Jezírko ale není jedinou zajímavostí Ostrůvku. Na střeše rukodělné učebny, která byla dokončena na začátku roku, kvetou první netřesky. „Zelená střecha“ se tak rozzářila barvami a ukazuje, jaké možnosti nabízí propojení přírody a architektury.

„Je to tady pěkné, ráda sem s dětmi chodím. Určitě je dobře, že takové zařízení existuje, zvlášť pro větší děti je to příjemné a zároveň poučné prožití volného času,“ řekla Marie Zítková, maminka dvou dětí. Právě velkomeziříčské maminky často navštěvují zahradu střediska, kde mohou s malými dětmi využít průlezek a dalších hracích prvků.

Do konce prázdnin je zahrada otevřena od pondělí do čtvrtka od 8 do 15 hodin a v pátek od 8 do 12 hodin. Pokud jsou v Ostrůvku přítomni pracovníci střediska, mohou návštěvníci využít také knihovnu, zaměřenou na životní prostředí, nebo ekologickou poradnu.