Pro řadu soutěžících byla tato akce premiérou. „Jsme naprostí amatéři. Nikdy předtím jsme se podobného závodu nezúčastnily. Ale je to dobrá recese, tak jsme si řekly, proč to nezkusit,“ řekla s úsměvem Kateřina Špačková, která soutěžila za tým složených ze samých žen.

„Strašně se nám tady líbí. Měly jsme sice trochu obavy, když jsme kolem sebe viděly ty namakaný chlapy, ale zvládáme to,“ doplnila její kamarádka Romana Patáková.

Na Velké Dářko přijel bojovat i tým z Radostína. „Je to dost fyzicky náročné. Do půlky je to v pohodě, ale pak dochází síly,“ nechal se slyšet Tomáš Kovačka.

„Na druhou stranu je to ale hrozná sranda. Moc se tady bavíme. I když nevyhrajeme, určitě nebudeme smutný,“ pokračovala Martina Kesnerová.

Sobotní akce se zúčastnilo sedmnáct posádek z celé republiky. „Každou tvořilo dvacet pádlujících členů, bubeník a kormidelník,“ sdělil pořadatel Vladimír Ehl. Závodilo se na čas na dvousetmetrové dráze. „Startovalo se vždy po třech lodích,“ dodal.

Neobvyklý závod si nenechalo ujít na dva tisíce zvědavců. „Je tady výborná atmosféra. Navíc vyšlo i počasí. Děti jsou z lodí úplně unešené. Fandí týmům o sto šest, podívejte,“ smála se Iveta Švandová ze Žďáru a ukázala na své dva malé syny, kteří na břehu povzbuzovali potleskem soutěžící.

Pokud jste se na závod dračích lodí o víkendu nedostali, nemusíte zoufat. „Předpokládáme, že se akce uskuteční i příští rok,“ uvedl Vladimír Ehl.