Ačkoli nájezd na lávku je poměrně široký, samotná lávka je pouze zhruba patnácticentimetrová. Udržet se na ní proto není jen tak. „Nevyhraje ale ten, kdo přejede nejrychleji. Cílem je co nejdelší čas," popsal pravidla velitel místních dobrovolných hasičů Vladimír Srnský.

„Není dovolené zastavit, cyklista musí být stále v pohybu. A musí mít starý typ kola, tedy s klasickou brzdou dozadu," upozornil Srnský.

Soutěž je v Radňovicích tradiční. „Závodili už naši tátové. Jeden čas byla pauza, ale zhruba šestnáct let se jezdí pravidelně každý rok," řekl Srnský. Zájem je také mezi diváky, pořadatelé pamatují i šest stovek návštěvníků. Ačkoli soutěž je bohatá na pády, sejdou se vždy tři až čtyři desítky závodníků. Motivací jsou i hodnotné ceny.

Vítěz se může těšit na poukázku na sele. „Dalšími cenami jsou například různé sportovní doplňky či poukazy do restaurace," dodal Srnský.

Soutěžit se bude v sobotu odpoledne, registrace závodníků začíná v 15.30 hodin.

Zasoutěžit si může kdokoli a pokud nemá kolo požadovaného typu, místní mu ho prý rádi zapůjčí.

Samozřejmostí je občerstvení, připravený je i doprovodný program. „Pro děti bude k dispozici skákací hrad," slíbil Srnský. A chybět nebude ani hudební doprovod. O ten se postará Zuberská šestka.