Zastávka autobusové přepravy v Novém Veselí bude v době od 9.00 do 15.00 přeložena o padesát metrů u druhé strany obecního úřadu. Objízdná trasa pro směr z Ostrova nad Oslavou do Nového Veselí a obráceně povede přes Ostrov nad Oslavou, Sazomín, Vatín, Žďár nad Sázavou, Budeč, Nové Veselí a obráceně. „Co se dá dělat, jednou za rok to snad přežijeme,“ uvedl řidič Petr Častka.

Úplná uzavírka pro veřejnou dopravu platí pouze pro Studentskou ulici ve Žďáře nad Sázavou, a to v pátek, v sobotu a v neděli, každý den od 9.30, kdy je start závodu. „Ulice budou uzavřeny vždy do konce závodu, který odhadujeme tak kolem jedné hodiny,“ uvedl ředitel Mistrovství Evropy v silniční cyklistice Masters 2008 Pavel Doležel.

Částečná jednosměrná uzavírka trasy závodu jednotlivců platí pro zbývající část okruhu, která vede do Třech Studní, Nového Města na Moravě a zpět do Žďáru nad Sázavou. Jet proti směru jízdy cyklistů po trase okruhu nebude možné. Příjezd vozidel do ulic Nezvalova, Wolkerova, Vančurova a Bratří Čapků bude reálný pouze přes křižovatku ulic Novoměstská a Neumannova, po Neumannově a odbočením vlevo do ulice Bratří Čapků.

Vyjíždět mohou automobily z ulic Nezvalova, Wolkerova, Vančurova a Bratří Čapků pouze přes Nerudovu ulici. Jízda vozidel po směru závodu bude navíc od řidičů vyžadovat zvýšenou opatrnost. Studentská ulice bude neprůjezdná od křižovatky ulic Studentská a Neumannova až ke křižovatce ulic Studentská, Wonkova a Vysocká.

Zastávka místní autobusové přepravy bude ze Studentské ulice přeložena na Wonkovu. Příjezd i výjezd vozidel na Libušíně bude umožněn pouze z křižovatky ulic Studentská, Wonkova a Vysocká, a to samostatným koridorem formou kyvadlové jízdy řízené pořadatelskou službou.

Do sídliště naproti gymnáziu se řidiči dostanou pouze přes křižovatku ulic Novoměstská a Neumannova, po ulici Neumannova a odbočením vlevo do sídliště. Výjezd vozidel ze sídliště naproti gymnáziu bude možný jenom odbočením vlevo na Neumannovu ulici, po ní směrem ke křižovatce ulic Neumannova a Dolní. Ředitel závodu žádá řidiče o toleranci k cyklistům na silnicích. „Pokud budou řidiči jezdit slušně, věřím, že se nikomu nic nestane,“ poznamenal Doležel.

Lucie Pátková