„Opravou projdou nejen toalety u kina, ale částečně i interiéry," popsal využití peněz starosta města Radovan Necid.

Loutková scéna bude vybavena novými dveřmi a propojena s hlavním sálem tím pádem vzniknou i prostory pro umístění kulis. Administrativní část budovy dostane nová okna a návštěvníci digitálního kina budou mít možnost využít online rezervační systém.

„Objednat si lístky do kina přes internet, to je už dnes taková samozřejmost, že zejména tuto položku prací jsem velmi uvítal," ocenil starosta a připomněl, že budovu kinosálu získalo město do svého vlastnictví teprve loni. „Byl to prozíravý a správný krok, protože do městského majetku dnes můžeme smysluplně investovat a dávat jej do pořádku," dodal Necid.

Na nedávnou digitalizaci kina získal Jupiter club půlmilionovou dotaci z ministerstva kultury a po výběrovém řízení zbyla ještě další částka oproti předpokladu tak celkově zbylo 572 tisíc korun, které se na návrh ředitele Jupiter clubu využily právě na drobné opravy vedlejší budovy.

„Digitalizace kina, ze které jsme peníze ušetřili, je dnes už hotová. Spuštění kina ale zdržela technická příčina při hlasitějším zvuku rezonují mřížky na zvukotechnice. Na odstranění závady pracujeme, datum otevření jsme posunuli na 20. července," přiznal ředitel Jupiter clubu Milan Dufek.

Jupiter club prochází kompletní rekonstrukcí již od září roku 2013. Jde o největší novodobou investici města, jejíž částka dosahuje sta milionů. Novou tvář dostane zejména velký sál budovy, jehož provoz by měl být zahájen městským plesem v lednu 2015.