Před deštěm se schováte pouze na sedmi z pětadvaceti stanic městské dopravy

„Není to nic příjemného, čekat na dopravu v dešti,“ řekla Jarmila Drobná ze Sídliště II. Také ona se brzy dočká rozšíření přístřešků nad zastávkami.

Pro letošní rok byla vybrána ta stanoviště autobusů, která jsou podle místostarosty Josefa Vojty nejfrekventovanější. „Na Sídlišti II je to stanice u domu s pečovatelskou službou, kde se předpokládá největší pohyb starších občanů. Druhá zastávka, kterou rekonstrukce čeká, se nachází na Sídlišti I naproti bystřickému gymnáziu. Tam zase nejčastěji čekají na odvoz městskou dopravou studenti,“ uvedl místostarosta.

Zastřešení zastávek je ovšem poměrně nákladné. „Jedna zastávka připraví rozpočet města o více než sto tisíc korun,“ uvedl Vojta. Z toho důvodu se k zastřešení bude přistupovat v Bystřici postupně. Město plánuje každoročně uvolnit finance na vybudování přístřešků u dvou dalších zastávek.

Nové zastávky by měly vypadat přibližně stejně jako stanice v ulici Zahradní, jež byla nově nainstalována v loňském roce. Rozhodně nebudou ze všech stran neprodyšně uzavřené. „Takovéto čekárny jenom nahrávají tomu, aby se staly útočištěm mládeže, která v nich pak tropí nepravosti. To se nám stalo už na jedné zastávce na Sídlišti II. Stále tam byla rozbitá okna a velice často si tam obyvatelé na chování mládeže stěžovali,“ vysvětlil Karel Pačiska, starosta Bystřice nad Pernštejnem.

„Nové zastávky budou vzdušné, kryté umělým sklem, ze všech stran bude dobře vidět, jestli se vnitřní zařízení nestává zrovna terčem vandalů,“ dodal starosta.