Místo lístků si tam zakoupíte kávu nebo něco na zub. Stala se z ní totiž restaurace. „Neříkám, že není fajn, zaskočit si při čekání na vlak třeba na pivko. Problém je ale v tom, že restaurace není otevřená stále. Ráno bývá ještě docela zima a není se před ní kam schovat,“ nechal se slyšet pravidelný cestující Pavel Krupka.

Nepořádek od cestujících

Podle přednosty železniční stanice ve Žďáře nad Sázavou Jana Janeby nemají České dráhy na provoz zastávky peníze. „Je finančně neúnosné, abychom v Novém Městě udržovali v chodu nádražní budovu a ještě zastávku. Cestující by chtěli mít všude záchody, teplo a světlo, ale kdybychom jim to splnili, muselo by se to promítnout do ceny jízdného a to by se jim určitě nelíbilo,“ vysvětlil.

Prostory vlakové zastávky má v současné době pronajaté pro provoz restaurace Milan Maša. Každodenně se potýká s problémy, které působí právě cestující. „Nechal jsem například pro lidi, kteří čekají na vlak, zpřístupněné toalety. Vymaloval jsem tam a pověsil obrazy. A za dva dny? Po stěnách byli obtisky bot a zničené obrazy se váleli po zemi,“ postěžoval si.

„Lidem se prostě nezavděčíte. Když jsem si zastávku v prosinci pronajímal, byla v dost špatném stavu. Teď, když se mi ji podařilo dát do pořádku, sami cestující mi to ničí,“ dodal Milan Maša.

Jednání se nebrání

Představitelé Nového Města by ještě v tomto roce chtěli o vlakové zastávce s Českými drahami jednat. „Stížnosti lidí, kteří s uzavřením vlakové zastávky nejsou spokojeni, se ke mně už donesly. Bohužel my jako město nemáme moc příležitostí na tom něco změnit. Každopádně se s drahami spojíme a zkusíme najít nějaké řešení,“ uvedla starostka Nového Města na Moravě Zdeňka Marková.