Také novináři si od dnešního dne připadají, že přesila, kterou na ně poslali poslanci schválením zákona číslo 52, je musí přivést na mizinu (za porušení jsou totiž velké finanční pokuty), nebo do vězení (velmi přísné a nepodmíněné tresty). Schválením novely, která sice zvýrazňuje ochranu obětí některých trestných činů, však zákonodárci současně přikazují médiím neuveřejňovat ani informace, které odhalují pachatele velmi nebezpečné trestné činnosti.

Dokonce ani pravomocný rozsudek nesmí být v novinách otištěn se jménem pachatele.

Myslíte si, že tedy víte, jak heparinem zabíjel v nemocnici ošetřovatel P. Z.? Nebo jste četli o pedofilovi A. N., který má na svědomí klučinu z Havlíčkova Brodu? Přestože do této chvíle všichni používali plná jména odsouzených, podle novel teď již nesmí. Pardon – můžou. Když si, třeba v soudní síni po vynesení rozsudku, nechají od pachatele podepsat souhlas k otištění jeho jména a příjmení…

Poslanci si schválili takové dodatky, které chrání především je samotné i jejich povedené kamarádíčky. Ve jménu této zvláštní spravedlnosti se tak dostali pod tento ochranný plášť lidé, kteří jsou této společnosti velmi nebezpeční.

A to opravdu není apríl!