Podle sdělení Jaroslavy Čermákové byl u porodu jejich dcery gynekolog Soběslav Uhlíř, který je zástupcem primáře Václava Žižlavského. „Nezlobte se, ale nemohu vám potvrdit žádné informace. Mám zákaz se k případu vyjadřovat,“ řekl Deníku Uhlíř.

Jména porodních asistentek si matky nepamatují. Včera policie obdržela výsledky policií pořizovaných testů DNA první poškozené rodiny z Jabloňova na Žďársku. „Jsou shodné s testy soudními,“ potvrdila mluvčí třebíčské policie Marcela Lavická.

Výsledky testů DNA rodičů z Přibyslavic na Třebíčsku budou hotové počátkem příštího týdne. Policie už má také k dispozici zdravotnickou dokumentaci, kterou budou kriminalisté podrobně zkoumat. Až na základě pečlivého prostudování zdravotnické dokumentace začnou probíhat výslechy zdravotnického personálu.

Fascikl jedné rodičky je poměrně obsáhlý, je tlustý pět centimetrů. Přizván bude zřejmě i znalec z oboru. Dle neoficiálních informací budou probíhat výslechy od příštího pondělí. Atmosféra v třebíčské porodnici je napjatá. Zdroj z personálu prozradil, že sami porodníci odmítají jakoukoliv roli v případu. Jejich úkol v péči o plod totiž končí ve chvíli, kdy přijde na svět. Poté jej přebírá novorozenecké oddělení a pediatři.

Porodníci se prý starají výhradně o rodičku, proto by vina jednoznačně neměla být na straně primáře gynekologického oddělení Václava Žižlavského a jeho podřízených. V třebíčské nemocnici také včera pokračovala kontrola z krajského úřadu. „Bližší informace doposud nejsou k dispozici,“ řekl včera náměstek hejtmana pro zdravotnictví Pavel Hájek.

Ten také včera upozornil, že během víkendu do nemocnice dorazí kapacita na kolektivní postupy v nemocnicích ze Spojené akreditační komise (SAK). Třebíčská nemocnice navíc včera zřídila Horkou informační linku pro své klienty. Její číslo je 739 936 573.