Průkazy se vydávaly do středy 23. ledna. „Celkem jsme vydali pro prezidentské volby dvě stě padesát voličských průkazů," uvedla Lucie Kolbábková z odboru sekretariátu tajemníka a vnitřních věcí žďárského městského úřadu. „Čekali jsme velký zájem, ale skutečný zájem předčil očekávání," řekla Kolbábková.

Ve Velkém Meziříčí vydali na 180 průkazů, 118 z nich pro druhou část voleb. Lidé tam o vydání žádali ještě ve středu těsně před 16. hodinou. Na poslední chvíli chodili i v Bystřici nad Pernštejnem, tam celkem vydali průkazů 105, z toho 77 pro druhé volební kolo. Někteří opozdilci možnost propásli. „Ve středu jsme vydali sedmnáct průkazů. Žadatelé přišli i po šestnácté hodině, ale to jsme jim už pochopitelně vyhovět nemohli," řekla Lenka Martincová z bystřického městského úřadu.

Dohromady 172 žádostí vyřídili v Novém Městě na Moravě. „Z toho jsme pro druhé kolo vydali sto pět voličských průkazů," upřesnila Zuzana Koudelová z tamního městského úřadu, který zajišťuje například i volby pro 74 pacientů nemocnice zapsaných na zvláštních seznamech.