„Byl to nápad žen navštěvujících centrum, které sháněly nebo naopak chtěly prodat zachovalé věci po svých dětech či z doby těhotenství,“ popsala Jana Kamarádová z RC Srdíčko.

V současné době se burzy konají dvakrát do roka – v říjnu, kdy je nabízeno podzimní a zimní oblečení, a v březnu, kdy lze na akci sehnat oděvy jarní a letní. To vše od nejmenších velikostí až po velikost 176. Kromě toho jsou na burze k dostání ještě zmiňované těhotenské věci, dětské boty a doplňkový sortiment, jako jsou třeba autosedačky, odsávačky, kojící potřeby, dětské povlečení, nosítka dětí, spací pytle, monitory dechu a podobně.

Letošní jarní burza se koná 6. a 7. března, vždy od osmi do osmnácti hodin. Již od pondělí 19. února se ale mohou registrovat zájemci, již by chtěli na akci své zachovalé a plně použitelné zboží prodávat. Hlásit se lze na telefonních číslech 566 690 135 nebo 734 346 479, popřípadě osobně na recepci centra.

„Počet zájemců o prodej každoročně stoupá. Z důvodů omezených prostorových možností jsme museli v minulých ročnících mnoho žadatelů odmítnout. Letos jsme proto přistoupili ke snížení množství prodávaných věcí na třicet kusů. Toto nám umožní přihlásit do prodeje až dvě stovky zájemců a zároveň tím pro nakupující rozšířit škálu typů a značek prodávaného zboží,“ podotkla Jana Kamarádová s tím, že bližší informace o burze naleznou zájemci na www.rcsrdicko.cz/burza.

Organizátoři rovněž prodávající prosí, aby věci, které chtějí nabízet, opravdu pečlivě vybírali. Vzhledem ke snaze zachovat vysokou úroveň sortimentu nebude do prodeje přijímáno zboží špinavé, potrhané či jinak znehodnocené. Fotografie u článku jsou z poslední podzimní burzy.