K jeho přání se na pódiu přidal i prezident Českého svazu biatlonu a zároveň předseda organizačního výboru mistrovství světa Jiří Hamza. „Doufám, že na mistrovství zlomíme špatné výsledky, které jsme v této sezóně měli,“ poznamenal.

Provazochodec, akrobaté i Ewa Farna bavili zaplněné Vratislavovo náměstí. Na vše dohlížel kamenný Vratislav z Pernštejna, někdejší pán Novoměstského panství, za jehož vlády bylo městečku přiznáno mnoho výsad i privilegií. „Vratislavovi se to určitě taky líbí,“ smály se Jana a Nikola, které se na slavnostní zahájení přišly podívat.

„Je tu hlava na hlavě. Na pódium vůbec nevidím. Ještě že se velká část děje přenesla do výšky. A strašně mě mrzí, že jsem neviděla mladé sportovce, kteří přinesli vlajky, měla jsem tam neteř,“ postěžovala si Lenka Krejčí z Nového Města.

Ilustrační foto.
Víkendové vlaky na biatlonové mistrovství v Novém Městě budou mít víc míst

Většina přítomných si ale zahajovací ceremoniál užila. Zpěvačka Ewa Farna při této příležitosti dokonce zavzpomínala i na to, že právě v Novém Městě na Moravě začínala svou hvězdnou kariéru. „Měla jsem tu koncert pře osmnácti lety. Byl to jeden z mých prvních koncertů,“ nechala se slyšet.