Rekonstrukce povrchů v ulicích Libušínská a Kovářova ve Žďáře nad Sázavou začíná v úterý 21. května.

”Prosíme, dávejte pozor a řiďte se aktuálním dopravním značením,” upozorňuje radnice na sociální síti.

V úterý 21. května začne rekonstrukce povrchů v ulicích Libušínská a Kovářova ve Žďáře nad Sázavou.V úterý 21. května začne rekonstrukce povrchů v ulicích Libušínská a Kovářova ve Žďáře nad Sázavou.Zdroj: Město Žďár nad Sázavou.

Kvůli rekonstrukci se v lokalitě omezí doprava. Do Libušínské ulice nezajedou autobusy MHD, a místní zastávka městské hromadné dopravy proto nebude obsluhována až do 2. června.

Rekonstrukce povrchů v ulicích Libušínská a Kovářova by měla být hotová přibližně do čtrnácti dnů v závislosti na počasí.

Zdroj: Deník/Milan Krčmář

Dopravu ve Žďáře nad Sázavou omezí tento týden také oprava barokního mostu u zámku. Památku u žďárského zámku předloni pobořil opilý řidič.

Oprava mostu je rozvržena do dvou fází. “Obě si vyžádají částečné omezení dopravy a to tak, že na mostu bude doprava vedena kyvadlově a řízena semafory,” uvedl Jiří Veselý z Ředitelství silnic a dálnic.

Žďár nad Sázavou slaví svou velkou pouť na počest svatého Jana Nepomuckého. Tisíce lidí si užívají stovky atrakcí. Nechybí ani dobré jídlo a pití.
Pouť ve Žďáře nad Sázavou: Davy návštěvníků si užívaly atrakce i dobré jídlo

Poprvé se doprava omezí již tento týden. “A to ve čtvrtek 23. května a v pátek 24. května, kdy dojde k přípravě místa opravy. Podruhé pak během samotné opravy, která byla předběžně stanovena na první polovinu července a bude trvat deset dní,” konstatoval Jiří Veselý.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Pouť ve Žďáře nad Sázavou: Davy návštěvníků si užívaly atrakce i dobré jídlo

Zdroj: Deník/Milan Krčmář