Každý, kdo v sobotu dorazil k rozhledně, získal účastnický pamětní list a praktický dárek v podobě reflexního pásku. „Lidé na rozhlednu mohli dorazit jakkoliv, pěšky, na kole, nebo třeba autem, které nechali v okolních dědinách. Zároveň mohli přijít odkudkoliv, tedy ze všech stran a přístupových cest, které dohromady tvoří jakousi pomyslnou hvězdu. Proto se výstupu říká hvězdicovitý," vysvětlil Ivan Kropáček z pořádajícího turistického klubu.

Vrchol nad Rovečným se místem setkání stal již podesáté v historii. Horní les si turisté vybrali záměrně kvůli jeho kouzlu. „Původně jsme se chtěli setkávat na Karasíně, ale nebylo to tam úplně ono. Nakonec jsme vybrali Horní les, protože je tu nejvyšší rozhledna. Za dobrých podmínek je vidět až sto kilometrů daleko, dají se spatřit Jeseníky, Orlické hory i Krkonoše," podotkl Ivan Kropáček.

Klub Českých turistů Jiřího Gutha – Jarkovského organizuje pravidelné pěší výlety. Mezi jeho dlouholeté členy patří i Jaroslav Škorpík z Poličky. „Chodím už od mládí. Dříve jsem pěstoval cykloturistiku, ale potom spíš už jen pěší turistiku. Myslím, že pěšky lze přírodu poznat nejlépe. Už proto, že na kole se všude nedostanete. Jako turista mám projitou českou krajinu, ale taky jsem byl v zahraničí, navštívil jsem sousední země Polsko, Rakousko, i v Německu jsem byl," říká Jaroslav Škorpík. Na běžných výletech prý urazí se skupinou od patnácti do pětadvaceti kilometrů. Pokud se však na pochod vydají i děti, dospělí se jim přizpůsobí.

Klub Českých turistů Jiřího Gutha – Jarkovského se také podílí na údržbě a obnově turistického značení v oblasti Svitavska a Žďárska Loni klub obnovil značení na třech turistických trasách. První z nich byla na Svitavsku. Trasa vede podle zelené značky z rozcestí na Stráni přes obec Kukle k rozcestí nedaleko rybníka Rosnička u Svitav.

Druhou trasou byla žlutá turistická značka na Žďársku. Vede ze Zálesí (u rozcestí pod Buchtovým kopcem) přes Podlesí na Čtyři Palice. Třetí trasou byla červená turistická značka opět na Svitavsku. Vede z Křenova na Slídový vrch.