„Firmě GFP service jsme uložili celkem dvě pokuty, každá byla ve výši deset tisíc korun. Věříme, že se sankce neminou účinkem a firma posílí své kapacity tak, aby byla schopna termíny prací plnit dle objednávek,“ poznamenal starosta Žďáru nad Sázavou Zdeněk Navrátil s tím, že finanční postihy bude město vůči společnosti uplatňovat, pokud nedojde ke zlepšení. V krajním případě může přistoupit i k vypovězení smlouvy.

„Jedna pokuta ve výši deset tisíc korun byla již zaplacena. Druhá ve stejné výši byla vystavena začátkem tohoto týdne a má splatnost 19. července,“ doplnila mluvčí žďárské radnice Nikola Adlerová.

Sbor dobrovolných hasičů Tři Studně na Novoměstsku má nový dopravní automobil. Vozidlo, kterému ve středu 5. července žehnal fryšavský farář Jiří Janoušek, hasiči postrádali dlouhých osmnáct let. Jedná se o devítimístné vozidlo. Uvnitř jsou hasicí přístro
VIDEO: K Máně přibyl dobrovolným hasičům ze Tří Studní nový automobil

Nespokojení obyvatelé okresního města bombardují městský úřad stížnostmi na neposečené trávníky prakticky od začátku sekací sezony. Svými komentáři zásobují jak elektronickou dotazovnu radnice a sociální sítě, tak e-maily pracovníků odboru komunálních služeb. Největší vlna nespokojenosti na přerůstající trávu v sídlištích se na hlavy úředníků snášela podle slov starosty zejména v první polovině června.

„Mohu konstatovat, že situace se nyní mírně zlepšila, firma si lépe zorganizovala svoji práci a začala se blížit termínům, které požadujeme. Stále ale není exaktně s to naplňovat uzavřenou smlouvu,“ řekl Navrátil. Další kontrola posečenosti travnatých ploch je naplánována na polovinu července.

Firma GFP service v loňském roce zvítězila ve výběrovém řízení na nového dodavatele sečení městské zeleně, ke kterému radnice přistoupila z důvodu prověření tržní ceny této služby.

Řidič poškozené nákladní soupravy pokračoval v jízdě.
Provoz na dálnici zastavilo rozsypané krabicové víno

Společnost žďárské radnici nabídla cenu, která byla u jednotlivých intenzitních tříd údržby až o padesát procent nižší než u předchozího dodavatele. „Zatímco dříve se seklo v hodinové sazbě, letos se seče ve výkonu. Takže, co se poseče, to se i proplatí. V tom jsou ty rozdíly oproti minulé smlouvě. Kvalitu sečení má za úkol sledovat odbor komunálních služeb a činí tak,“ sdělil místostarosta Žďáru nad Sázavou Josef Klement.