Dosud neoficiálně „zvítězila“ společnost Grupo Picasso Holding. Ta nabídla za pozemek o rozloze více než šest tisíc metrů čtverečních patnáct set korun za metr.

Španělská společnost hodlá na místě před „zdrávkou“ postavit multifunkční objekt. Zda ale lukrativní pozemek skutčně získá Grupo Picasso, není ještě jisté. Žďárští čekají na vyjádření tamních lidí ke všem studiím využití plochy umístěných na webových stránkách města, a to do konce prosince. Radní se pozemkem před školou budou zabývat v lednu.

Rozhodne cena?

Nabídnutá cena za pozemek je důležitým kritériem prodeje, ale vše záleží na konečném posouzení projektu. „Máme i další podmínky související se stavbou objektu,“ upozornil žďárský starosta Jaromír Brychta. „Mohou tam stát pouze čtyřpodlažní objekty. Pokud by měly být vyšší, musel by se změnit územní plán. Ten však hodlá zájemce o pozemek dodržet,“ dodal starosta Žďáru nad Sázavou.

Žďárští také chtějí zachovat minimálně padesát parkovacích míst pro obyvatele Palachovy ulice. „Všechna obslužní a zázemní činnost musí být v podzemí. Firemní auta by neměla zabírat místa na ulici,“ potvrdil Brychta.

Zástupci společnosti Grupo Picasso v případě, že pozemek získají, jsou ochotni vyjít Žďárským v jejich požadavcích maximálně vstříc.
„Počítáme s obytnými domy, komerčními a administrativními prostorami, prostě s moderní částí města. V této chvíli je však ještě předčasné vyjmenovávat, jaké konkrétní objekty by tam vznikly,“ vyjádřil se ředitel jihlavské kanceláře firmy Grupo Picasso José Maria Vides.

„Pokud parcelu získáme, budeme samozřejmě brát v potaz, co přesně by v tom místě zástupci Žďáru chtěli vidět,“ dodal ředitel kanceláře Grupo Picasso.

------------

Grupo Picasso

Grupo Picasso Holding, a.s. je skupina společností, které rozsahem svých činností pokrývají všechny fáze procesu výstavby. Tato skupina se již od svého vzniku v roce 2004 zaměřuje zejména na trh s byty a na rozvoj průmyslových zón v oblasti Vysočiny.

Ve Žďáře společnost realizovala obytný soubor tvořený 40 bytovými jednotkami v lokalitě Klafar II. V Polné to byla výstavba 18 bytových jednotek v rámci přestavby bývalé školy.

Ivan Lidmila, Lenka Mašová