O zajištění akce se postarala třicítka pořadatelů, kteří připravili sedm tras pro pěší a dvě pro cyklisty. Na sedmikilometrovovou vyhlídkovou vedoucí na hrad Pernštejn pod patronací Českého rozhlasu Brno se vydalo 217 lidí, další „sedmičku“, a to nejenom pro kočárky, využilo 127 výletníků. Na desetikilometrovou trať se startem v nedalekém Doubravníku vyrazilo 146 turistů, šestnáctikilometrovou trasu si vybralo 246 lidí, „sedmadvacítku“ čtyřicet, čtyřiatřicet kilometrů ušlo 19 turistů a nejdelší „padesátku“ 34.

Na kole za krásami jarní přírody na pomezí Jimomoravského kraje a Kraje Vysočina vyjelo třiadvacet cykloturistů. „Tradičně se akce zúčastnili jak místní a lidé z blízkého okolí, tak i turisté z větších dálek. K letošním dojmům určitě patřily kvetoucí i vonící trnky, třešně, ale bohužel i desítky suchých smrků v lesích,“ uvedl Petr Vejrosta.

Doplnil, že odpoledne se v nedvědické sokolovně uskutečnilo posezení s brněnským hercem a rozhlasovým moderátorem Zdeňkem Junákem, o které byl mezi již navrátivšími se turisty velký zájem.