Ve spletitých ulicích a magistrálách velkoměsta je těžké se vyznat, zvlášť pro cizince a ještě k tomu na kole. Výpravě nakonec pomohl ochotný Ital.

Výprava z Pohledce za Azurovým pobřežím a zpět se přehoupla do své druhé poloviny. Cyklisté nyní míří k italským a švýcarským Alpám.

Zde si můžete přečíst pondělní přepis z deníku výpravy:

Pondělí 7. července - Zdravime. 153km za 7hod a 2min. Včerejší noc zase za moc nestála. Bylo tam strašných komárů a navíc tak 400 metrů od nás začal ve 22:00 nějaký festival. Muzika byla strašná a skončila až ve dvě v noci. Postupně až na Jirku se všichni přesunuli do stanu.Ti komáři byli hrozní, a tak se před nimi schovali.

V Miláně jsme měli dvě hoďky pauzu na památky. Vyjet z města a trefit spravny směr se zdálo být nadlický úkol. Naštěstí nám pomohl jeden hodný Ital na skútru. Jel před námi a ukazoval nám cestu. Je prý taky cyklista a ukazoval nám "ráfy" na rukou.

Kolem patnácté hodiny nás na úpatí Alp přepadla velmi prudká bouřka i s kroupami. Nastěstí jsme v posledních vteřinách našli přistřešek, kde jsme prečkali.

Za půl hodiny bylo po bouři. Jsme ještě v Itálii, Miláno nás hodně zdrželo, ale na hranice to máme tak 10km. Spát budeme u kostela pod jeho prodlouženou střechou s výhledem na 170 metrů vysoký vodopád. Očekáváme v noci déšť a do stanu se nám nechce.

--------------

Milán

Milán (italsky Milano, v milánském dialektu Milán) je druhé největší italské město, hlavní město oblasti Lombardie a provincie Milano. Je slavné jako město obchodu, bank a módy, jako sídlo opery La Scala a fotbalového klubu AC Milano.

Je zde také velká gotická katedrála a řada dalších památek. Město se nachází v nížině v západní části Lombardie a protékají jím jenom malé řeky (Lambro, Olona, Seveso), většinou pod zemí.

Samo město má 1,3 milionu obyvatel. s rozsáhlou a souvislou okolní aglomerací až 7 milionů.

------------

On-line deník výpravy můžete navštívit ZDE