Do zmiňovaného hamerského lesa chodívá mladá žena s rodiči během houbařské sezony pravidelně, jak konstatovala, má tam už svá vytipovaná místa. Právě nedaleko jednoho z nich na ni čekalo překvapení.

„V zemi jsem zahlédla část dna od lahve, zbytek byl skryt. Jen tak jsem do ní kopla, protože se mi zdálo, že je na ní něco vyrytého. Když jsem se následně na flašku podívala zblízka, zjistila jsem, že je uvnitř hříbek," popsala svůj neobvyklý nález Denisa Vykydalová.

Jak ho dostat ven?

Jak houbařka poznamenala, dosud na nic takového ve svém životě nenatrefila. Pokud tedy nepočítá houbu, která rostla na šišce, což ale ona podle vlastních slov neoznačuje za raritu.

Hříbek má Vykydalová stále uložený v lednici, s rodinou přemýšlejí nad tím, jak houbu dostat ven, aniž by museli skleněnou lahev rozbít.

Jak houbařka totiž záhy vysvětlila, klobouk hříbku je větší než hrdlo a nelze ho jím protáhnout. „Domů jsme si dále přinesli ještě tři další košíky s hřiby, podhřiby a modráky. Z části jsme připravili řízky, zbytek je v mrazáku na později," vyjádřila se zkušená houbařka ze Žďáru Denisa Vykydalová.