„K prvnímu případu došlo ve středu v době od 12.50 do 13.15 hodin na silnici mezi Žďárem nad Sázavou a obcí Vysoké. Pachatel rozbil boční okno zaparkovaného osobního automobilu a z podlahy před zadním sedadlem odcizil příruční tašku, ve které byly uloženy dvě peněženky, dioptrické brýle a další osobní věci," sdělila policistka Monika Pátková.

Zloděj jen o pár minut později kradl talé v ulici Santiniho u sportovního areálu ve Žďáře nad Sázavou. „Mezi 13.25 a 13.46 hodin rozbil zadní okno zaparkovaného osobního vozidla a ze zavazadlového prostoru odcizil tašku s notebookem, tabletem a mobilním telefonem," uvedla policistka. Majitelům aut a věcí v nich tak zloděj způsobil celkovou škodu za téměř 60 tisíc korun.

Policisté místa činů ohledali a případ zadokumentovali. Ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu krádeže a po pachateli i odcizených věcech pátrají.

V souvislosti s tímto případem policisté opětovně apelují na majitele a řidiče vozidel, aby v zaparkovaných automobilech nenechávali cenné věci. „Zejména tašky a kabelky s doklady, penězi a dalšími cennými věcmi, elektroniku, počítače, fotoaparáty, telefony a další by si majitelé měli vždy brát s sebou. Tyto věci ponechané ve vozidle se stávají lákadlem pro případné pachatele krádeží," varuje Monika Pátková.

V případě, že má řidič větší množství věci, které není možné při odchodu od vozidla vzít s sebou, je dobré podle Pátkové vybrat k zaparkování vhodné místo. „Složitější bude pro zloděje vloupat se do auta zaparkovaného v centru města, kde je větší pohyb lidí, a mnohá místa jsou střežena kamerami, než na odlehlém místě někde u lesa. V každém případě je nutné mít stále na paměti, že auto není trezor," dodala policistka.