Dokumentem, který do úterka podepsalo kolem stovky lidí, by rádi vyzvali vírské zastupitele, aby využili všech právních možností k zamezení plánované montáže zařízení ze strany státního podniku Povodí Moravy.

Prostor, na kterém je s nimi počítáno, je totiž podle petentů v katastrálním území obce Vír. „My, obyvatelé obce Vír, jsme znepokojeni plánovanou výstavbou kamerového systému na tělese hráze Vírské přehrady. Domníváme se, že investor akce Povodí Moravy nemá dostatečné důvody k osazení kamerového systému. Obáváme se dále, že pořízené záznamy mohou být zneužitelné,“ píše se mimo jiné v protestu proti kamerám, který sestavil vírský občan Jaroslav Slezák, a který je v současné době prezentován na webových stránkách obce.

„Jako obyvateli Víru mi tato aktivita vadí, a tak jsem se poptal ostatních. Zjistil jsem, že k záměru chovají stejnou nevoli jako já. Hráz je oblíbeným cílem k výletům. Nejen Vírských,“ přibližuje svůj prvotní impulz k vypracování petice Slezák s tím, že podpisové archy ve čtyřech kopiích rozmístil do obchodů a stravovacích zařízení.

„Řádově sto jmen již na petici je,“ řekl Jaroslav Slezák a doufá, že do příští středy, kdy ji předá na obecní úřad, podpisů ještě přibude. „Chci znát i názor našich zastupitelů,“ nechal se slyšet autor petice. Podle starosty Ladislava Stalmacha listina skutečně koluje po obci. „O její existenci jsem slyšel. Oficiálně ji však na stole ještě nemáme. V každém případě jsme se se zastupiteli domluvili, že až ji obdržíme, tak svoláme zasedání, na kterém se budeme touto záležitostí zabývat,“ konstatoval Stalmach.

A co na to Povodí Moravy? „Váš dotaz jsem pro nepřítomnost tiskové mluvčí na pracovišti předala k vyřízení kompetentním a odpovědným zaměstnancům jak z oblasti IT, tak z provozu. V okamžiku, kdy obdržíme připravené podklady a informace, vám tyto budou naší tiskovou mluvčí zaslány,“ sdělila Deníku vedoucí úseku generálního ředitele Ivana Švecová .