Jubilejní výstava byla zahájena poněkud netradičně, a to módní přehlídkou včelích královen včetně překvapení pro trubce od bystřického Ateliéru Liba. Příchozí se dokonale bavili a potěšila je i sladká tečka v podobě medových zákusků, které pro tuto příležitost připravily manželky včelařů. „Výstava bude trvat po celý příští týden, očekáváme i čtyřicet až padesát školních tříd, které každoročně chodí. Máme pro všechny bohatou nabídku zboží, od medu a medoviny přes svíčky z včelího vosku až po včelí kosmetiku,“ informoval Jiří Zavřel.

Výstava vůně medu si už našla celou řadu příznivců, mnozí z nich nevynechali jediný ročník. „Já bych chtěl novoměstským včelařům poděkovat nejen za tuto každoroční výstavu, která je rok od roku bohatší, ale také za jejich celoroční činnost, ať už jde o práci s mládeží, spolupráci s městem na různých akcích a další a další aktivity. Je to mnohdy velmi náročné a oni to vždy dokonale zvládli,“ pochválil včelaře novoměstský místostarosta Stanislav Marek.

Na výstavu se přijel podívat i Martin Hyský, radní Kraje Vysočina. „Jsem tu poprvé, nicméně po výstavách občas jezdím a jsem velmi rád, že mi to dnes vyšlo. Je to moc pěkná akce a já jsem velice rád, že včelaři tyto aktivity vyvíjí. Mají mé velké uznání,“ vzdal včelařům hold Martin Hyský, který si, jako mnozí další, pochutnával na medových zákuscích.

„Je to znamenité, prostě jedna báseň,“ netajil se radní Kraje Vysočina nadšením.