Ve čtvrtek dopoledne bude v lokalitě zvané U Ivana rozmístěno dopravní značení a řidiči budou muset od této chvíle již využívat objízdné trasy. Změny se dotknou také městské hromadné dopravy ve Žďáře nad Sázavou. „Ve čtvrtek necháme ještě do šesté hodiny ranní odjet lidi k podniku Žďas. Poté bude provedena uzavírka a začne se co nejdříve frézovat,“ uvedl Luboš Bulíček, stavbyvedoucí firmy Colas, která bude kruhový objezd ve Žďáře nad Sázavou budovat.

Zaměstnanci Žďasu vracející se pak odpoledne z práce již přes křižovatku U Ivana neprojedou. Strojírenská ulice bude slepá, lidé se dostanou jenom k odbočce na parkoviště u pracovního a finančního úřadu.

Jízda centrem

Kudy povede oficiální trasa objížďky? Šoféři budou muset projet Strojírenskou ulicí až do ulice Revoluční. Odtud následně přes Brodskou, Žižkovu, náměstí Republiky, Brněnskou, Jihlavskou až do ulice Chelčického a Nádražní. Z Nádražní ulice povede provizorně vystavěná propojka pod zdravotnickou školou do sídliště na ulici Palachova. Toutéž trasou budou pak řidiči vyrážet i protisměrně.

Znalci místních ulic a uliček, vyjma šoférů nákladních vozů, mohou sjet z Brněnské do ulice Smetanova a následně „se probojovat“ úzkými komunikacemi jako je jednosměrná Tyršova, dále Husova a 1. máje. Motoristé tak vyjedou na křižovatce Strojírenské, Revoluční a Kopečné.

Budování nového kruhového objezdu zasáhne také městskou hromadnou dopravu. Od 8. dubna nebudou linkami 1D a 3A obsluhovány zastávky Nádražní a Dagmarky. Zatímco pro spoj 1D budou tato stanoviště zrušena bez náhrady, pro linku 3A má autobusovou zastávku Dagmarky suplovat stanice Strojírenská, u mostu. Zastávka Nádražní bude i pro tento spoj zrušena bez náhrady.

Datum ukončení uzavírky kvůli výstavbě „kruháče“ je v současné době stanoveno na 30. září letošního roku. „Doufáme, že stavba bude provedena co nejrychleji, a to kvůli návaznosti na plánovanou opravu Brodské ulice,“ podotkla žďárská místostarostka Dagmar Zvěřinová.

---------------

#nahled|https://g.denik.cz/41/6c/kruhac_info_zdar_denik-630.jpg|https://g.denik.cz/41/6c/kruhac_info_zdar.jpg|Kruhový objezd U Ivana.#