U plastiky bruslí, kterou v roce 2006 tragicky zesnulý hokejista a rodák Josef Vašíček věnoval městu a všem havlíčkobrodským hokejovým legendám, se zastavovaly stovky lidí. Muži, ženy i děti tam zapalovali svíčky, pokládali květiny, vlajky a šály. Na budově zimního stadionu zavlála černá vlajka.

„Josefa jsem trénoval rok v dorostu pražské Slavie. Byl to nesmírně pracovitý a obětavý kluk, který věděl, co chce. Na hokejový vrchol se dostal svou vlastní a neuvěřitelnou pílí,“ zavzpomínal na Josefa Vašíčka trenér HC Rebel, Petr Novák.

Vedení havlíčkobrodské hokejové společnosti zastoupené generálním manažerem, Gustavem Žákem a obchodním manažerem Janem Suchým, včera dopoledne osobně kondolovalo nesmírně zarmoucené rodině. „Podobným zprávám se nikdy nechce věřit, těžko se mi hledají slova. Je to velká tragédie hlavně pro Pepovu rodinu,“ prohlásil Žák.

Do Kotliny se včera vydali i představitelé města Havlíčkova Brodu. „Položili jsme tam květiny,“ uvedl starosta města Jan Tecl. „Osobně mě tragický odchod Josefa Vašíčka velice zasáhl. Město Havlíčkův Brod přišlo o velkou sportovní osobnost,“ pokračoval Tecl a dodal, že v pondělí 12. září, shodou okolností tedy v den, kdy by se Josef Vašíček dožil 31 let, uctí jeho památku zastupitelé města minutou ticha. Pietní akce, které odstartoval smuteční průvod ve středu večer v Havlíčkově Brodě, pokračovaly včera například také v Jihlavě, nebo Golčově Jeníkově. Lidé se tam sešli a zapálili svíce.

Trojici českých hráčů se pokloní také Třebíč

I hokejové město Třebíč truchlí nad smrtí tří českých hráčů, kteří ve středu 7. září zahynuli při leteckém neštěstí v Rusku. Radnice zřídila ve vestibulu své budovy pietní místo.
Lidé mohou přijít do budovy městského úřadu na Karlově náměstí a věnovat vzpomínku třem českým sportovcům. V přízemí radnice je umístěna pamětní kniha, do které lze napsat několik vět. Přinést mohou občané také květiny. Na stolku jsou zapáleny tři svíce v upomínku na zmařené životy Karla Rachůnka, Josefa Vašíčka a Jana Marka.
Radnice na Karlově náměstí je v pondělí a středu otevřena od 8 do 17 hodin, v úterý, čtvrtek a pátek od 8 do 14 hodin.